Bir erkeği cilt bakımı yapmaya ikna edebilmek gerçekten bir başarı olarak görülebilir. Şuana kadar karşılaştığınız birçok cilt bakımı yazısı ve bilgisi kadınlara özgü olabilir. Bu durum erkekler için cilt bakımına dikkat edilmemesi, olmadığı anlamına gelmiyor. Erkekler ve kadınların ciltlerinin bakım ihtiyaçlarının tamamen farklı olduğuna dikkat çeken birçok araştırma yer alıyor.

Kadınlar ve erkekler arasında yer alan en temel cilt bakım farkı, erkeklerin yüzlerinde sakalın bulunuyor olmasıdır. Fakat durum daha detaylı incelendiğinde gözümüzün önünde yer almayan yapısal birçok farklılık yer almaktadır. Erkeklerin ciltlerinde de sivilceler çıkabilmektedir, karma cilt, ince çizgilerin yanı sıra kırışıklıklar bir erkeğin cildinde oluşabilir.

Kalıp Sabundan Vazgeçmelisiniz: Yüzünüzü yıkarken sabun kullanma alışkanlığınızdan vazgeçerek bir yüz temizleyicisi kullanmayı deneyin.

Peeling Uygulamaya Başlamalısınız: Erkeklerin ciltleri daha kalın olduğu için peeling uygulanmalıdır. Hatta bazı durumlarda kadınlara göre daha sık uygulamak gerekebilir.

Alkolden Uzak Durmaya Çalışın: Tıraş sonrasında kullandığınız birçok ürün alkol içerdiğinden, cildinizle teması halinde yanma ve batma gibi hislere neden olabilmektedir. Tıraş sonrasında cildinizi rahatlatabilmek için alkol içermeyen, antioksidan içeriği bakımından zengin yüz tonerlerini tercih edin.

Güneş Koruyucusu Kullanmalısınız: Hem kadın hem erkek için dışarıya çıkmadan önce güneş koruyucusu kullanmak önemlidir. Fakat bu durum erkekler için biraz daha ön önemli olduğunu vurgulamakta yarar var.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir