Bakımlı olabilmek için çok fazla çaba harcamanıza gerek yok. Yalnızca cildinizin daha sağlıklı görünebilmesi için ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak, fiziksel ve kimyasal yapısının dengesini bozmamaya çalışmanız yeterli. Bunu sağlayabilmek adına birkaç basit yöntemi uygulamanız, günlük bakımınızın tamamlanmasını sağlayacaktır.

Yaşlanmayı Önleyin: Yaşlanmanın önüne geçmeniz mümkün olmasa da onun sizin üzerinizde bırakacağı etkileri minimuma indirmek sizin elinizde. Erkeklerin ciltleri kadınlara göre daha geç yaşlansa da bir dermatolog yardımıyla seçeceğiniz anti-aging kremleri cildiniz için ihtiyacı olan yardımı sağlayacaktır.

Cildinize İyi Bakın: Cildinizin tipi ne olursa olsun, kirlenmeler ve ölü derilerin oluşturduğu tabakalar cildinizde büyük hasarlar bırakacaktır. Günlük olarak düzenli bir şekilde ılık su ve sabun (yüz temizleme ürünleri daha etkili olur) yardımıyla yüzünüzü yıkayın. Cildinizin yüzeyinde tutunan kir ve yağlardan kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

Tıraş Önerisi: Tıraş malzemelerinizi seçerken geçmişten gelen alışkanlık ve ihtiyaçlarınızı göz önünden ayırmayın. Seçiminiz mutlaka ama mutlaka cilt tipinize göre yapılması gerekmektedir. Oldukça hassas ve kuru bir cildiniz bulunuyorsa, tıraş sonrasında kullanılabilecek ürünlere bir göz atmalısınız.

Düzenli Yaşayın: Hayatınızı bir düzen içerisine sokarak, spor, uyku ve günlük aktivitelerinizi düzenli bir şekilde aksatmadan gerçekleştirin. Haftada hiç olmazsa birkaç gün egzersiz yaparak, daha sağlıklı bir yaşama ve görünüme kavuşmanız mümkün. Bolca oksijen alabileceğiniz ortamlarda yürüyüş yapmak, kan dolaşımınızın hızlanmasına yol açarak hücrelerinizin yenilenmesine katkıda bulunacaktır.

Ne olursa olsun bol bol su içmeye dikkat edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir